کد خبر 6654
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
اهدای تجهیزات توان‌بخشی به ۱۲۰۰ معلول در جنوب و جنوب شرق کشور

بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام انواع تجهیزات توان‌بخشی را به بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ معلول در جنوب و جنوب شرق کشور اهدا کرده است.

علی پزشکی، مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح اقدامات این بنیاد در  منطقه ۷ کشوری شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان  گفت: انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر به یک‌هزار و ۲۳۸ معلول ساکن در استان‌های جنوب و جنوب شرق کشور اهدا شده است.

پزشکی با اشاره به  مناسب‌سازی مسکن ۲۱۷ معلول در این استان‌ها خاطرنشان کرد: همچنین  یک‌هزار و ۶۴۰ کمک‌هزینه درمان به مبتلایان سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف حمایت از خانواده و فرزندآوری،  یک‌هزار و ۲۸۵ زوج نابارور را در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان برای دریافت تسهیلات درمان معرفی کرده است.

مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد از پرداخت کمک‌هزینه خرید عینک به ۳۹۵ کودک مبتلا به تنبلی چشم خبر داد و افزود: همچنین یک‌هزار و ۱۸۳ کودک محروم کم‌شنوا و ناشنوا در استان‌های جنوب و جنوب شرق کشور برای  درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت مورد حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفته‌اند.

پزشکی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه جوانی جمعیت در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور اظهار کرد: با هدف حمایت از فرزندآوری و فرزندپروری،  ۷۶۷ بسته لبخند مادری  شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی  نوزادان به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون صاحب  فرزند چندقلو  شده‌اند، در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اهدا شده است.

وی ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین با هدف ترویج فرزندآوری، ضمن ارائه کارت هدیه به ازای هر فرزند،  ۶۷۳ خانواده‌ دارای بیش از سه فرزند  را که جزو جامعه هدف  طرح «ایرانِ جوان»  محسوب می‌شوند و از سال گذشته به بعد صاحب فرزند سوم شده‌اند، برای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌های عامل این استان‌ها معرفی کرده است.

مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد در تشریح اقدامات این بنیاد در حوزه  عمران اجتماعی در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور نیز گفت: ۲۶۰ مدرسه با ۸۷۷ کلاس  درس و  زیربنای ۴۷ هزار مترمربع در مناطق روستایی و محروم استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان احداث شده است.

پزشکی ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین ۱۷ خانه بهداشت  را نیز در این استان‌ها به بهره‌برداری رسانده است.

به گفته مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد، این بنیاد یک خوابگاه دانشجویی دخترانه  را با  ظرفیت ۳۵۰ دانشجو، زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع  و  اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد ریال  در استان هرمزگان و شهر بندرعباس در دست ساخت دارد که این خوابگاه در مرحله تکمیل است و  اردیبهشت سال آینده افتتاح  می‌شود.

یادآور می‌شود، بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف چابک‌سازی و سرعت‌بخشی به اقدامات و خدمات چندگانه  خود در حوزه‌های جمعیت و خانواده، سلامت و عمران اجتماعی، استان‌های تحت پوشش را به  ۹ گروه و منطقه  تقسیم کرده است تا خدمات‌رسانی در هر منطقه با کیفیت و سرعت بیشتری انجام شود.

کد خبر 6654

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha