کد خبر 6650
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
بهره‌برداری از ۵ خوابگاه دانشجویی دخترانه

بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس را تقدیم دانش‌آموزان محروم شرق و شمال شرق کشور کرده است.

عباس نوری‌زاده، معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح اقدامات این بنیاد در منطقه پنج کشوری شامل استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی گفت: ۲۳۰ مدرسه با یک‌هزار و ۳۹ کلاس درس و زیربنای ۴۵ هزار مترمربع در مناطق محروم این استان‌ها ساخته و تقدیم دانش‌آموزان و آینده‌سازان ایران شده است.

نوری‌زاده افزود: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین ۱۷ خانه بهداشت را در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به بهره‌برداری رسانده است.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد با تاکید بر ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه در مناطق کم‌برخوردار استان‌های شرق و شمال شرق کشور خاطرنشان کرد: پنج خوابگاه دانشجویی با ظرفیت یک‌هزار و ۱۸۶ دانشجو و اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و زیربنایی به مساحت ۲۳ هزار مترمربع در شهرهای نیشابور، قائن، بیرجند، تربت حیدریه و بجنورد صددرصد از محل منابع داخلی بنیاد احداث شده است.

وی در توضیح اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه سلامت در شرق و شمال شرق کشور بیان کرد: تاکنون یک‌هزار و ۶۰۰ کمک‌هزینه درمان سرطان و بیماری‌های صعب‌العلاج در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی پرداخت شده است. همچنین ۸۰۰ زوج نابارور در این استان‌ها برای دریافت تسهیلات درمان ناباروری به بانک عامل معرفی شده‌اند.

بهره‌برداری از ۵ خوابگاه دانشجویی دخترانه
به گفته نوری‌زاده، بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون از یک‌هزار و ۱۴۵ کودک محروم کم‌شنوا و ناشنوا در شرق و شمال شرق کشور برای درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت حمایت کرده و به ۳۸۰ کودک مبتلا به تنبلی چشم نیز کمک‌هزینه خرید عینک پرداخت نموده است.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به مناسب‌سازی منزل ۱۳۳ معلول در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی خاطرنشان کرد: در قالب پویش‌ «مثبت حرکت» نیز انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر به یک‌هزار و ۱۰۰ نفر از معلولان ساکن در این استان‌ها اهدا شده است.

نوری‌زاده با تاکید بر اهمیت موضوع جوانی جمعیت و خانواده در کشور گفت: تاکنون یک‌هزار و ۴۵ بسته لبخند مادری شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی نوزادان به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی صاحب فرزند چندقلو شده‌اند، اهدا شده است.

وی ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به منظور حمایت از جوانی جمعیت و فرزندآوری، علاوه بر اهدای کارت هدیه به ازای هر فرزند به یک‌هزار و ۸۳ خانواده‌ در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که دارای بیش از سه فرزند هستند و جزو جامعه هدف طرح «ایرانِ جوان» محسوب می‌شوند و از سال ۱۴۰۱ به بعد صاحب فرزند سوم شده‌اند، آن‌ها را برای تسهیلات قرض‌الحسنه معرفی کرده است.

نوری‌زاده در پایان یادآور شد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف چابک‌سازی و سرعت‌بخشی به اقدامات و خدمات چندگانه خود در حوزه‌های جمعیت و خانواده، سلامت و عمران اجتماعی، استان‌های تحت پوشش را به ۹ گروه و منطقه تقسیم کرده است تا خدمات‌رسانی در هر منطقه با کیفیت و سرعت بیشتری انجام شود.

کد خبر 6650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha