تقدیر از برگزیدگان مسابقه ملی «سهم من از جوانیِ ایران»

با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از برگزیدگان مسابقه ملی «سهم من از جوانیِ ایران» با محوریت جمعیت و خانواده تقدیر می‌شود.

رهام رضائیان، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام ضمن اعلام این خبر افزود: از برگزیدگان مسابقه ملی کتابخوانی «سهم من از جوانیِ ایران» با جوایزی به ارزش پانصد میلیون ریال شامل دو هدیه ۵۰ میلیون ریالی، یک هدیه ۴۰ میلیون ریالی و ۷۲ هدیه ۵ میلیون ریالی تقدیر می‌شود.

رضائیان خاطرنشان کرد: مسابقه ملی کتابخوانی «سهم من از جوانی ایران» به مناسبت روز ملی جمعیت توسط دبیرخانه جایزه ملی جوانی جمعیت و با همکاری موسسه فرهنگی هنری شهید روحی با هدف از حمایت از جمعیت و خانواده و تشویق به فرزندآوری برگزار شده است.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به برگزاری این رویداد در سطح کشور ادامه داد: این مسابقه در دو بخش بزرگسالان به صورت آنلاین و بخش ویژه کودکان و نوجوانان در قالب ارسال نقاشی با موضوع سهم‌ من از جوانی ایران برگزار شده است.

وی افزود: تعداد ۲۵ هزار و ۴۸۶ نفر در بخش کتابخوانی و ۵۲۶ نفر نیز در بخش نقاشی این مسابقه شرکت و در نهایت تعداد ۲ هزار و ۶۷۵ نفر در بخش کتابخوانی و ۱۶۰ نفر از کودکان و نوجوانان در بخش نقاشی به مرحله قرعه‌کشی راه پیدا کرده‌اند که جایزه همه منتخبان تقدیم شده است و روز پنج‌شنبه جاری نیز جایزه پنج نفر از برگزیدگان در شهر مقدس مشهد به صورت نمادین اهدا می‌شود.

رضائیان اظهار کرد: مسابقه ملی کتابخوانی «سهم من از جوانی ایران» بر مبنای کتاب «هفت خان خیالی» نوشته سحر فرهادی برگزار شده است. این کتاب پژوهشی در باب ارتباط معیشت و تربیت فرزند صالح و پاسخی به دلواپسی‌های فرزندآوری و فرزندپروری است.

مدیر امور فرهنگی بنیاد ۱۵ خرداد درباره محتوای این کتاب نیز توضیح داد: رزق و برکت، ترس از فقر و فرار از فرزندآوری، تأثیر رفاه و سختی در تربیت، عوامل موثر بر هدایت و تربیت، چالش مادری، خانه‌داری و اشتغال و مدیریت هزینه‌های فرزندآوری و فرزندپروری از مباحث مطرح شده در کتاب «هفت خان خیالی» است. 

رضائیان در پایان تاکید کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر اساس مسئولیت‌ها و رسالت‌های خود در حوزه خانواده و جوانی جمعیت، از برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در این حوزه‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌کند.

کد خبر 6616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha