تجلیل از فعالان حوزه جمعیت در استان قم

فعالان حوزه جمعیت و خانواده در استان قم توسط بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام مورد تقدیر قرار گرفتند.

آئین تقدیر از فعالان حوزه جمعیت و خانواده استان قم با حضور مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد، استاندار، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در قم و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد در این مراسم با اشاره به سابقه تاسیس این بنیاد و چهل سال فعالیت در حوزه های عمرانی و محرومیت زدایی گفت: بنیاد ۱۵خرداد در دوره جدید فعالیت خود با حفظ ماموریت های قبلی، در حوزه های جمعیت و سلامت نیز کارویژه های متعددی را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

تجلیل از فعالان حوزه جمعیت در استان قم

 حمیدرضا علیان زادگان درخصوص برنامه های حوزه جمعیت گفت: در افق طرح ملی "لبخندمادری" در نظر داریم ضروریات مورد نیاز کودک از تولد تا دو سالگی را با مشارکت مردم و خیرین در قالب بسته های لبخند مادری  به عنوان چشم روشنی به خانواده هایی که فرزند سوم به بعد آنها به دنیا می آید اهدا نماییم.

 وی افزود: در طرح ملی "ایرانِ جوان" نیز ده هزار زوج دارای فرزند سوم و بیشتر را برای استفاده از بسته حمایتی موضوع این طرح به بانک صادرات  معرفی کردیم.

علیان زادگان با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره "طراحی برای کودک"  اظهار داشت: یکی از دغدغه های والدین برای زندگی فرزندان در محیط های کوچک آپارتمانی، بهینه شدن و افزایش ایمنی وسایل و ملزومات خانه است که ما از طراحان صنعتی دعوت کردیم طرح های خودشان را در زمینه تغییر ملزومات خانه و بازطراحی لوازم آشپزخانه، مبلمان و... ارائه دادند و ۲۰ اثر برگزیده شد که در مرکز نوآوری بنیاد، بحث تجاری سازی برخی از این طرحها در دستور کار است .

 وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح های جمعیتی بنیاد ۱۵خرداد، حمایت از خانواده های دارای فرزند چند قلو است که به والدینی که فرزند سوم یا بیشتر انها در سال ۱۴۰۲ به دنیا آمده باشد هدایایی به ارزش ۳۳ میلیون تومان شامل بسته لبخند مادری، کارت هدیه به مادر و تامین پوشک نوزدان به مدت شش ماه تقدیم می شود.

تجلیل از فعالان حوزه جمعیت در استان قم

وی افزود: تا کنون بیش از ۴۰۰ خانواده تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و سایر هم وطنانی که مشمول این طرح هستند نیز می توانند با مراجعه به سامانه  iranejavan.1542.ir ثبت نام نمایند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد با بیان اینکه مراکز کالا و خدمات "مثبت پنج" با هدف ارائه باتخفیف ملزومات مادر و کودک در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد اظهار امیدواری کرد که ماه اینده، اولین مرکز در شهر مقدس قم افتتاح شود.

وی افزود: فروشگاه های بنیاد ۱۵خرداد که دهه شصت و هفتاد در استان ها فعال بوده اند قرار است با تغییر کاربری، به عنوان مراکز مادر و کودک "مثبت۵" به مدار خدمت رسانی بازگردند.

علیان زادگان از نمایشگاه ملی جمعیت، اطلس ملی جمعیت و رویدادهای روایت محور و مساله محور جمعیت ، راه اندازی تلویزیون تعاملی ایران جوان ، راه اندازی بخش ویژه ایران جوان در جشنواره های فرهنگی و هنری؛ به عنوان دیگر کارویژه های بنیاد ۱۵خرداد در حوزه جمعیت نام برد و افزود: حمایت از تولیدات رسانه ای در حوزه جوانی جمعیت که با اهدای جایزه "ایرانِ جوان" در چهلمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران آغاز شد قرار است در سایر جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی نیز ادامه داشته باشد.

تجلیل از فعالان حوزه جمعیت در استان قم

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم نیز ضمن تقدیر از فعالیتهای بنیاد ۱۵خرداد به بیان فعالیت نهادهای حاکمیتی و تشکل های مردمی در حوزه جمعیت پرداخت.

عبدالهی یاداور شد: یازده تشکل مردمی به طور مستقیم و پنجاه تشکل به طور غیرمستقیم در حوزه جمعیت و خانواده در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

 بنابر این گزارش، تجلیل از خانواده شهید درخشانی و تقدیر از پژوهشگران و فعالین حوزه جمعیت و خانواده از دیگر برنامه های این مراسم بود.

کد خبر 6599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha