اضافه شدن بخش ویژه «ایران جوان» به جشنواره‌های فرهنگی و هنری

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از اضافه شدن بخش «ایران جوان» به رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌های هنری کشور خبر داد.

حمیدرضا علیان‌زادگان ضمن اعلام این خبر افزود: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای ماموریت‌ها و رسالت‌های تعریف شده خود و با هدف حمایت از جوانی جمعیت و خانواده و تشویق، فرهنگ‌سازی و رفع گره‌های ذهنی در ارتباط با فرزندآوری، بخش ویژه  «ایران جوان» را در رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌های هنری و سینمایی کشور لحاظ می‌کند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد:  بخش ویژه «ایران جوان» پس از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، به جشنواره پویانمایی تهران که اسفندماه امسال برگزار می‌شود نیز اضافه و از آثار پویانمایی و انیمیشن برتر در حوزه خانواده و جوانی جمعیت تقدیر خواهد شد.

وی یادآور شد: اهداف اصلی از اضافه شدن بخش ویژه  «ایران جوان» به رویدادهای فرهنگی و هنری کشور، ارتقای کمی و کیفیت محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و خانواده و توجه بیشتر به موضوع فرزندآوری به عنوان یکی از دغدغه‌های کلان کشور است.

 مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به حمایت این بنیاد از جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: امسال با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بخش ویژه «ایران جوان» به چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران افزوده شد که پس از رقابت ۹ فیلم در این بخش، سه فیلم کوتاه به عنوان آثار برگزیده انتخاب و جایزه دریافت کردند.

اضافه شدن بخش ویژه «ایران جوان» به جشنواره‌های فرهنگی و هنری

علیان‌زادگان افزود: فیلم‌های فیل سفید به کارگردانی مهدی برجیان، زاک به کارگردانی علی خسروی و باشه برای فردا به کارگردانی علی رحیمی به عنوان فیلم‌های اول تا سوم بخش ویژه «ایران جوان» جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب شدند و به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان جایزه دریافت کردند.
 مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با تاکید بر فرهنگ‌سازی در حوزه فرزندآوری اظهار داشت: حمایت از تولیدات و محصولات فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف هنری از جمله فیلم‌های کوتاه و بلند، سریال‌های تلویزیونی، انیمیشن و دیگر شاخه‌های هنر در دستور کار بنیاد قرار دارد و راه‌اندازی تلویزیون تعاملی «ایران جوان» نیز در همین راستا است.

 وی اضافه کرد: بنیاد ۱۵ خرداد همچنین ارتباطات و تعاملات خود را با فعالان کنشگران، گروه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه جمعیت افزایش داده است و کارویژه‌های متعددی را با مشارکت این گروه‌ها و سازمان‌ها عملیاتی خواهد کرد.

کد خبر 6598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha