نرخ امید به زندگی در ایران بیشتر از میانگین جهانی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ امید به زندگی مردم ایران در دوران پهلوی کمتر از ۵۴ سال بود که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی این مقدار به بیش از ۷۸ سال و بیشتر از میانگین جهانی رسید.

سیدصولت مرتضوی روز شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های هفته دولت در شهرستان آق‌قلا همچنین هفته دولت را فرصتی برای بیان خدمات دولت و جبران کاستی‌ها دانست و افزود: برابر آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، پیوندزدن توسعه کشور با لبخند و اخم بیگانگان در دهه ۹۰ خسارت‌هایی به کشور تحمیل کرد.

وی بیان کرد: در ۲ سال گذشته چرخ تولید پرشتاب شده و وابستگی از واردات کاهش یافته و شاهد توسعه صنعت هستیم.

نرخ امید به زندگی در ایران بیشتر از میانگین جهانی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال ۱۴۰۰ خاموشی‌ها علاوه بر صنایع و کارخانجات به منازل مردم رسیده بود اما دولت سیزدهم نزدیک به هشت هزار مگاوات ظرفیت برق کشور را افزایش داد و با مدیریت مصرف رشد برق خانگی را که بیش از ۲ تا سه درصد محاسبه می‌شد به کمتر از یک درصد رساند.

مرتضوی افزود: یکی از جلوه‌های خدمات دولت سفر سیزدهم استانی است که در بازده زمانی کمتر از ۱۲ ماه رییس جمهور ۳۱ سفر استانی انجام داد که نتیجه آن شناخت مشکلات و ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی برای برون رفت از مشکلات بود.

وزیر تعاون به توسعه‌ زیرساخت‌ها در گلستان اشاره کرد و گفت: دولت در حوزه طرح‌های عمرانی نزدیک به هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد که رشد چهار برابری را نسبت به ۲ سال پایانی دولت دوازدهم نشان می‌دهد.

مرتضوی به تخصیص اعتبار ۹۷ درصدی پروژه سد نرماب اشاره کرد و افزود: این اقدام قابل توجه‌ای است که در مدت زمان کوتاهی دولت به موضوع سد نرماب و تامین آب آشامیدنی مردم گلستان اهمیت داده است.

با حضور سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۶۴ پروژه عمرانی و اقتصادی آق‌قلا با اعتبار بالغ بر هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۳۲ نفر به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 6568

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha