نقش موثر هیات‎های مذهبی در تبیین جوانی جمعیت

رییس شورای هیات‎های مذهبی کشور گفت: هیات‎های مذهبی می توانند نقش موثر و مثبتی در تبیین جوانی جمعیت داشته باشند.

حجت الاسلام علی علمی در نشست تخصصی رؤسای شورای هیأت مذهبی مازندران با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی کارکردهای مختلفی در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی دارند، افزود: هیأت در طول این سال‌ها به ویژه روزهای سخت کرونایی و اقتصادی و معیشتی در کنار مردم ایفای نقش کردند.

وی افزود: بحث توجه به جمعیت و عدم تمرکز در این مسئله مهم، می‌تواند ضربه‌های جبران ناپذیری به کشور و ملت وارد کند و هیأت مذهبی می‌توانند با تبیین صحیح نقش جوانی جمعیت در پیشرفت کشور مؤثر باشند.

محمدعلی باقری رئیس شورای هیأت‌های مذهبی مازندران نیز گفت: توجه به بحث توانمندی شورای هیأت‌های مذهبی شهرهای استان در مباحث مرتبط با جهاد تبیین از اهداف برگزاری نشست‌های تخصصی است.

وی افزود: بروز رسانی اطلاعات و افزایش آگاهی مسائل روز برای هیأت‌های مذهبی به عنوان کانون جهاد تبیین لازم و ضروری است.

وی توجه هیأت‌های مذهبی به مسئله اعتکاف و دهه مبارکه فجر و همچنین ایجاد زمینه‌های شور انتخاباتی و لزوم حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی را مساله مهم برشمرد.

مرتضی رمضانی فرماندار نکا نیز با اشاره به فرمایش و سخنان مقام معظم رهبری به عنوان حکیم انقلاب افزود: فرمایشات معظم له مسیر و راه را برای همه ما مشخص می‌کند و فرصتی است که باید از آن بهره برد.

وی با اظهار اینکه امروز جهاد تبیین که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، نقشه راه است، افزود: دشمن از اجتماعات مذهبی ملت ما می ترسد و نمونه آن توحشی است که در حادثه تروریستی کرمان از خود نشان داد.

منبع: mehrnews.com

کد خبر 6632

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha